Sizler için BIM ve Revit konusunda faydalı ve kullanışlı olacağını düşündüğümüz birkaç blog sıraladık. Blog isimlerine tıklayarak ilgili bloglara ulaşabilirsiniz.

What Revit Wants
Bu bağımsız blok BIM, Revit, Navisworks ve Bilgi Teknolojileri hakkındaki ipuçlarının, püf noktalarının ve en son haberlerin en iyilerini bünyesinde toplayarak, kısa ve öz bir şekilde takipçileriyle paylaşır.

Revit Add-ons
Bu blog tam olarak ismine yakışır bir içeriğe sahip. Tim Grimm tarafından güncellenen blogta Revit için birçok ücretsiz eklenti paylaşımı yapılır.

Construction Code
Construction Code bloğunun çalışmaları, 1999 yılında NBS ürünleri üzerinde çalışmaya başlayan ve “Bina yapılarının dijital modellemesi” konusunda doktora çalışması yapmış Stephen Hamil tarafından yürütülür. Stephen kendi profesyonel iş hayatını sürdürürken BIM konusunda tavsiyelerde bulunmaya da devam ediyor.

Beyond Design
Beyond Design, 2009 yılından bu yana BIM yöneticileri için değerli bir kaynak olmuştur. Autodesk Navisworks ekibi tarafından işletilen ve BIM yazılımından ve yönetiminden en üst düzeyde yararlanmak için çeşitli ipuçlarını ve püf noktalarını, en iyi uygulamaları ve derin bilgileri barındıran bir kapsamda çalışmalarını yürütür.

BIM on the rocks
BIM on the ROCKS neşeli endüstri hikâyeleri sunar. BIM girişimlerini, ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşır. Ayrıca konferans ve sanayi ödüllerini destekleyen bir kapsama sahiptir.

AEC DevBlog
Bu blog çalışmaları Autodesk’s Developer Techinal Services (DevTech) ekibi tarafından yürütülmektedir. Bu blog Revit, Navisworks ve diğer Autodesk AEC (Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat) ve BIM Teknolojisini kullanan yöneticiler ve geliştiriciler için ideal bir kaynaktır.

The Revit Kid
Jeffrey A. Pinheiro nam-ı diğer “The Revit Kid”, Revit geliştiricileri için konunun özüne inen videolar ve öğretici yazılar paylaşır.

Practical BIM
Bu bloğun paylaşım sayısı diğer bloglar kadar fazla olmasa da, Avustralyalı Antony McPhee her mesajınıza akıllıca hazırlanmış kılavuzlar ve resimlerle geri dönüş yapar. Bu blok kendi çalışmalarını geliştirmek isteyen uzmanlar için harika bir kaynak olacaktır.

Buildz
Bir Autodesk mühendisi tarafından işletilen Buildz, Dynamo formül düğümünün nasıl kullanılacağına hakkında büyük öğretiler sunar. Aynı zamanda sektördeki bültenleri ve en yeni gelişmeleri okuyucularına aktarır.

BIM Fix Blog
Avustralya BIM topluluğunun en son haberlerine ve ipuçlarına Brian Renehan’ın tek kişilik gösterisi aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Blog ayda sadece bir kez güncellenebilir ama her makale buna değer.