SAINA Danışmanlık, genç ve dinamik bir ekip ile Türkiye’nin hareketli ve gelişen ekonomisine, verimlilik ve etkinlik katma amacı ile kurulmuştur. Türkiye son yıllarda hareketli, dinamik ve hızla ilerleyen bir ekonomik yapıya bürünmüştür. Ekonomideki bu gelişmelere paralel olarak sektörde irili ufaklı birçok yerli ve yabancı sermayeli şirket hayata geçerek bölgede ve Avrupa’da söz sahibi olmuşlardır. Yeni kurulan veya köklü firmaların günümüz şartlarında üretim ve kalite politikaları daha yukarıya çekerek sürekli gelişen teknoloji karşısında kendilerini yenileyerek inovatif bir yapıyı benimsemeleri gerekmektedir. Firmamız özellikle BIM(Yapı Bilgi Modellemesi) konusunda gelişen teknolojileri takip ederek, sektördeki firmaların yeniliklere en kısa sürede adapte olması konusunda öncü bir kurum olmuştur.

Özellikle inşaat sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak düşünülebilecek sektörlerden birisidir. Artık binalar geçmişe göre daha büyük, ihtiyaçlar çok farklı ve bölgede rekabet daha zor hale gelmiştir. SAINA Danışmanlık, inşaat sektörünün tasarım gruplarını yeni BIM teknolojileri (Mimari, Mekanik, Elektrik) ile tanıştırarak gerekli eğitimleri verir. Bu eğitimler doğrultusunda tasarımcıların (Mimar, Mühendis, Tekniker vs.) zamanlarını optimum şekilde kullanmaları ve verimliliklerini yükseltmeleri hedeflenerek fark yaratmalarını ve sektörde öne çıkmalarını amaçlamaktayız.

Firmamız verdiği danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra kurulduğu günden bugüne bilgi ve tecrübesi ile birçok mekanik tesisat proje tasarımı gerçekleştirmiştir. Bu tasarımlar tek model üzerinde birden fazla teknik ressam ve mühendisin eş zamanlı çalışmasına olanak sağlayan Yapı Bilgi Modellemesinin(BIM) aktif bir şekilde kullanıldığı tasarımlardır. Tek model üzerinden 3 boyutlu olarak gerçekleştirilen tasarımların avantajlarından biri; tasarım aşamasında gerçekleştirilen Keşif ve Metraj çalışmalarının, yapının tamamlanmış haliyle çok yüksek hassasiyet oranıyla neredeyse aynı değerlerde olmasıdır. Bir diğer avantajı ise projenin kritik bölgelerinden kesit ve 3 boyutlu görünüşler alarak uygulama aşamasında oluşabilecek sorunların tasarım aşamasında önüne geçmektir. Bu avantajlar sayesinde işveren ve yüklenici firmaların zamanlarını en etkin ve verimli şekilde kullanmalarını ve sorunlardan arındırılmış projeler gerçekleştirmelerini sağlamaktayız.

 

VİZYONUMUZ:

Deneyimli, sistematik, inovatif ve uyumlu ekibi ile önümüzdeki yıllarda sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda Ortadoğu ve Avrupa’da sektöre yön veren öncü bir kuruluş ve referans noktası olmayı amaçlamaktadır. Firmamızın hedefi danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle, gelişen teknoloji ışığında BIM konusunda farkındalığı artırmak ve sektörün bakış açısına yön vermektir.

MİSYONUMUZ:

Tasarım, yönetim ve danışmanlık süreçlerinde dürüstlük ve güvenilirlik ilkelerini benimseyerek müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Aynı zamanda tüm tasarım süreçlerinde gelecek bilinciyle hareket ederek, doğa dostu ve yüksek verimliliğe sahip yeni, farklı ve optimum çözümler ortaya koymaktır.

• Autodesk Certified Professional, BIM Uzmanı
• Autodesk Revit Ve BIM Eğitmen Ve Danışmanı
• MEP Sistemleri Tasarım Ve...

BEHNAM AGHBALİ
KURUCU ORTAK / GENEL MÜDÜR

Y. MAKİNE MÜH. / TAHRAN ÜNİ.

MARYAM KORDBACHEH
KURUCU ORTAK

Y. MAKİNE MÜH. / YILDIZ TEKNİK ÜNİ.

FATİH ALKAN
MEKANİK PROJE YÖNETİCİSİ / Partner

ÜMİT BALABAN
BIM Coordinator/ Partner

MAKİNE MÜH. / KARABUK ÜNİ.

KAAN YILMAZKARASU
PROJE YÖNETİCİSİ

ELEKTRİK MÜH. / YILDIZ TEKNİK ÜNİ.

ERTUĞRUL URAL
ELEKTRİK PROJE YÖNETİCİSİ

MAKİNE MÜH. / SİVAS CUMHURİYET ÜNİ.

BEKİR TAN
MEKANIK PROJE YÖNETİCİSİ

BEHZAD AGHBALI
MAKİNE MÜHENDİSİ

YEŞİM ADANİR
İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ

OMID KORBACHEH
IT Department Manager

ELETRİK MÜH. / KOCAELİ ÜNİ.

MUHAMMED KAYAHAN
ELEKTRİK MÜHENDİSİ

ELEKTRİK MÜH. / KOCATEPE ÜNİ.

ERAY ŞEN
ELEKTRİK MÜHENDİSİ

MAKİNE MÜH. / BALIKESİR ÜNİ.

YUNUS ŞENTÜRK
MAKİNE MÜHENDİSİ

MİNE ERDOĞAN
TEKNİK RESSAM

AYLİN ÖKSÜZ
TEKNİK RESSAM

BÜŞRA BAL
TEKNİK RESSAM

ÖMER BURAK ÖZERTÜRK
MAKİNE MÜHENDİSİ

İPEK SENA KURU
TEKNİK RESSAM

NAZLI ÖZGE KARAPUNAR
TEKNİK RESSAM

MERVE ŞANLIK
TEKNİK RESSAM

AYŞE YILDIZ
TEKNİK RESSAM

ALEYNA YILDIZ
TEKNİK RESSAM

BUSE MACUR
TEKNİK RESSAM

MELDA ŞİT
TEKNİK RESSAM

ADİL HANİF

ELEKTRİK MÜH. / YILDIZ TEKNİK ÜNİ.

BÜNYAMİN DURUL
ELEKTRİK PROJE YÖNETİCİSİ

MAKİNE MÜH. / S. DEMİREL ÜNİ.

NAZİF YAVUZBİLGE
MEKANİK PROJE YÖNETİCİSİ

• Autodesk Certified Professional, BIM Uzmanı
• Autodesk Revit Ve BIM Eğitmen Ve Danışmanı
• MEP Sistemleri Tasarım Ve...

BEHNAM AGHBALİ
KURUCU ORTAK / Y. Makine Mühendisi , BIM Eğitmen , BIM Danışman

•Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Enformatik Bölümü, Bölüm Başkanı

Salih Ofluoğlu
MSGSÜ / Enformatik Bölüm Başkanı

• ANEL / BIM Manager • Autodesk Revit-BIM Eğitmen ve Danışmanı

Ümit Balaban
Ortak / Makine Mühendisi , BIM Eğitmen , BIM Danışman

• ROP Architects • Autodesk Revit-BIM Eğitmen ve Danışmanı

İdris Bahadur
Y. Mimar / BIM Eğitmen , BIM Danışman

• ARUP Engineering / BIM Manager • YapiBilgiLab

Erkan Şahin
İnşaat Müh. / BIM Eğitmen , BIM Danışman

Saina iran edebiyatinda Simurgun bir diğer adıdır. Mistik kuş Simurg Fars sanatında kuş şeklinde, kanatlı dev bir yaratık olarak resmedilmiştir. Bazen insan yüzü ile de resmedildiği olmuştur.  Bir antik İran tanımında Saina’nin kendisini alevlerle kaplayana kadar 1700 yıl yaşar, daha sonraki tanım ve kayıtlarda ise onun ölümsüz olduğu ve Bilgi Ağacı’nda bir yuvası olduğundan bahsedilmiştir.

İran efsanesine göre, bu kuş o kadar yaşlıdır ki dünyanın yıkılışına üç kez tanık olmuştur. Tüm bu zaman boyunca, Simurg (saina) o kadar çok öğrenmiştir ki tüm zamanların bilgisine sahip olmuştur.

Simurg (Saina) uçuşa kalktığında, bilgi ağacının yaprakları titrer her bitkinin tohumlarının dökülmesine neden olurdu. Bu tohumlar dünyanın her yanına dağılır gelmiş geçmiş her bitki çeşidinin kök almasını sağlar ve böylece de (bu bitkiler yoluyla) insanoğlunun tüm hastalıklarını tedavi ederler. Simurg’un tüylerinin bakır renginde olduğu söylenmiştir. Her ne kadar başlarda bir köpek-kuş olarak tasvir edilse de, daha sonraları sıklıkla bir insan veya köpeğin başıyla gösterilmiştir. Onun iyilik sever bir doğası olduğu ve kanatlarının bir dokunuşunun her türlü hastalık veya yarayı tedavi edeceğine inanılırdı.